Tájékoztatjuk tisztelt Partnereinket, hogy cégünk a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretén belül támogatásban részesül.
Kedvezményezett neve: | TRENALUX HUNGÁRIA Kft. |
A projekt címe: | Technológiai korszerűsítés a Trenalux Hungária Kft.-nél. |
A projekt azonosítószáma: | GINOP_PLUSZ-1.2.3-21-2022-01631 |
A szerződött támogatás összege: | 99,03 m Ft |
A fejlesztés tárgya, célja:
A fejlesztés célja olyan modern technológiák beszerzése, amelyeknek köszönhetően javul a vállalat erőforrás-hatékonysága, a szolgáltatások minősége, és lehetővé válik egy magasabb termelékenységi szint elérése. A projekt célja még a vállalkozói szemlélet és készségek, valamint a szervezeti kultúra fejlesztése szakértői szolgáltatások és képzés igénybevételével. A fejlesztések megvalósítása során a környezeti fenntarthatóság elvét szem előtt tartva cél az üzleti folyamatok energiahatékonyságának javítása megújuló energiaforrások alkalmazásával.
A projekt tartalmának részletes bemutatása:
A projekt keretében az alábbi tevékenységeket fogjuk megvalósítani:
- Technológiai fejlesztést eredményező új eszközök beszerzése (ipari rakodógépek)
- Képzés elvégzése (vezetői képzés)
- Tanácsadás igénybevétele (szervezeti struktúra optimalizálás, üzleti tervezés)
- Megújuló energiaforrást alkalmazó technológiák beszerzése (napelemes rendszer)
A projekt tervezett befejezésének dátuma: | 2024.02.22. |
Projekt megnevezése:
Innovatív technológia fejlesztése elektronikai hulladékokból származó fém frakciók kinyeréséhez
A projekt iktatószáma:
THF/690/2019-ITM_SZERZ
FM-FPR/2018-01. azonosítójú pályázati program támogatási rendszer keretében
A támogatás összege:
33 640 669 Ft
Kedvezményezett megnevezése:
TRENALUX HUNGÁRIA Kft.
Megvalósítás időszaka:
2019.08.01-2020.12.10.
„A projekt az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával valósult meg”
Projekt összefoglalása:
Az Innovációs és Technológiai Minisztériummal való együttműködésünk keretén belül újonnan kiépített hulladék feldolgozó gépsorunk segítségével eddig haszontalannak minősített anyagokat tudunk tovább finomítani, azokból újrahasznosítható anyagokat kinyerni.
Ennek eredményeképp sikerült a szemétlerakók terheltségét,- illetve saját kiadásainkat csökkenteni. A telepített technológiai újítás lehetővé teszi az olyan fém tartalmú anyagok feldolgozását, amelyek idáig értéktelennek minősültek, ezzel növelve versenyképességünket.
A feldolgozási folyamat első lépéseként a roncsolásos elven működő darálónkba érkezik a vegyes anyag összetételű hulladék (fémek, műanyagok, bakelit, üveg, üvegszálas műgyanta), ahonnan darálás után közel azonos szemcseméretben halad tovább.
A következő lépés a nagyméretű szeparátorunk, ahol a fémek különválnak a nemfémektől. A nemfémes anyag ennél a stádiumnál kilép a gépsorból, a fémek továbbhaladnak.
Harmadik lépésben a vegyes fémekből álló keverék a négy kisebb szeparátorunkba kerül, ahol frakcióméret- és anyagi minőség szerint tovább osztályozásra kerül. Az így kapott anyagot kiemelten alacsony szennyezettsége miatt gazdaságosabban tudjuk értékesíteni.